POWRÓT

Jak to działa?

Pompy ciepła

Pompy ciepła - urządzenia grzewcze korzystające z darmowej energii odnawialnej zakumulowanej w gruncie, powietrzu i wodzie.
Do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.
Oszczędność to jedna z głównych zalet tego urządzenia. Pompa to najtańsze źródło energii grzewczej.

Pompy ciepła to nowoczesne
urządzenia służące do
ogrzewania i chłodzenia domu.

Pompy korzystają głównie z odnawialnych źródeł energii: powietrze, energia geotermalna lub woda. Decydując się na wybór pompy ciepła musimy wybrać z jakiego źródła energii będziemy korzystać. Pompy ciepła należą do najwydajniejszych urządzeń grzewczych – charakteryzują się klasą energetyczną A+++ i A++, przekazując przeciętnie ok. 70% energii z OZE. Jedynie do pracy sprężarki pobierają niewielką ilość prądu z sieci elektrycznej (ok. 25%).

Jak działa pompa?
Energia cieplna wędruje specjalną konstrukcją od naturalnego źródła do wnętrza pompy. W przypadku energii termalnej i hydrotermalnej wykorzystuje się do tego specjalne płyny niezamarzające w instalacjach rurowych. Wewnątrz pompy czynnik chłodniczy, do którego przekazana jest energia cieplna, poddawany jest procesom fizycznym, dzięki temu możliwe jest wykorzystanie jej do ogrzewania budynków w korzystny dla środowiska i budżetu domowego. Wytworzona w pompie energia cieplna rozprowadzana jest po budynku za pomocą instalacji grzewczej. Ciepło obiega dom i ogrzewa także wodę do użytku domowego. Następnie powraca do pompy rozpoczynając kolejny cykl. W okresie letnim pompa ciepła może także chłodzić.

Ważny argument za montażem pomp to nasza odpowiedzialność za stan środowiska i korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Pompy ciepła nie przyczyniają się do powstawania smogu i ograniczają emisję zanieczyszczeń do środowiska.

Szacunkowo pompa ciepła pracuje około 20 lat pracy. Przez poprawny dobór jej mocy do zapotrzebowania cieplnego obiektu oraz fachowe serwisowanie można przedłużyć jej żywotność. Podczas instalacji pompy ciepła warto zamontować panele fotowoltaiczne – obniża to koszty prawie do zera.

Główne zalety pomp ciepła

uniwersalny system – dla nowych budynków i już istniejących, zajmuje niewiele miejsca
prosty i szybki montaż urządzenia
wielofunkcyjność – służy do ogrzewania domu, grzania wody użytkowej, a latem do chłodzenia pomieszczeń
bezpieczny system – nie ma ryzyka wybuchu, zaczadzenia czy pożaru
bezobsługowość i komfort w użytkowaniu – użytkowanie pompy jest ciche, czyste i całkowicie bez emisyjne
oszczędności – pompy ciepła korzystają z odnawialnych i darmowych źródeł energii, pompa to najtańsze źródło energii grzewczej
niskie koszty eksploatacji - połączenie z fotowoltaiką powoduje, że masz prawie bezkosztowe urządzenie
długa żywotność – żywotność pompy ciepła wynosi nawet ponad 20 lat

Zyskujemy:

estetyczny system- nie ma potrzeby montażu grzejników ściennych, ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne i nie zajmuje cennej powierzchni
inwestycja nie zajmuje zbyt wiele czasu
ekologiczne urządzenie – eksploatacja nie powoduje emisji szkodliwych związków do środowiska

POWRÓT
Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.