Jak to działaTwoje korzyściJak pracujemy?FinansowanieO nasRealizacje

Pompy ciepła

i fotowoltaika

Jak to działa?

Pompy ciepła - urządzenia grzewcze korzystające z darmowej energii odnawialnej ...
Do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.
Oszczędność to jedna z głównych zalet tego urządzenia. Pompa to najtańsze źródło energii grzewczej.
dowiedz się więcej

Twoje korzyści

Dotacja "czyste powietrze"
Opłaty zmniejszone o 90% do kosztów stałych
Brak zmartwień o podwyższające się ceny ogrzewania

Jak pracujemy?

krok po kroku

Audyt
przeprowadzamy wizję lokalną i zbieramy niezbędne informacje od inwestora
Bezpłatny projekt
projektant wykonuje wizualizację instalacji razem z uwzględnieniem zapotrzebowania
Kalkulacja
w kalkulacji przedstawiamy cenę instalacji oraz uwzględniamy dotacje
Montaż
ekipa kompleksowo wykonuje montaż na miejscu, inwestor nie musi się o nic martwić
Wymiana licznika na dwukierunkowy
po uprzednim złożeniu papierów do energetyki, zakład wymienia licznik na dwukierunkowy
Korzystanie z darmowej energii
od momentu wymiany licznika można się cieszyć darmowym prądem

Finansowanie

Program "Czyste Powietrze"
Poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę palenisk – źródeł ciepła. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wynosi do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. W przypadku budynków istniejących program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła na pompy ciepła lub inne źródła ciepła spełniające wymagania programu, montaż lub modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, docieplenie ścian budynków, wymianę stolarki zewnętrznej (drzwiowej i okiennej). W przypadku domów nowo budowanych dotację można uzyskać na montaż pompy ciepła lub innego źródła spełniającego wymogi techniczne programu. Integracja z programem Mój Prąd (możliwość uzyskania dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej bez konieczności składania dwóch osobnych wniosków).
Ulga termomodernizacyjna
Ulga ta polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Ulga przysługuje tylko przy remoncie, nie da się z niej korzystać, wznosząc nowy dom. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach. Prawo do odliczenia obejmuje wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego wyłącznie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, czyli w budynku wolnostojącym albo w budynku w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. Z ulgi termomodernizacyjnej można skorzystać min. na: zakup i montaż pompy ciepła wraz z osprzętem; zakup i montaż ogniwa fotowoltaicznego wraz z osprzętem; zakup i montaż kolektora słonecznego wraz z osprzętem; zakup i montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła lub odzyskiem ciepła i chłodu.
Program Agroenergia
Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych. Polega na wsparciu finansowym inwestycji tworzących nowe źródło ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, a ponadto przedsięwzięć zakładających zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych oraz mających na celu poprawę efektywności energetycznej.
Lokalne programy samorządowe
Na rynku dostępne są różne formy finansowania inwestycji w OZE w zależności od województwach i aktualnej sytuacji. Skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci aktualne opcje.

o nas

Jesteśmy rodzinną firmą z zamiłowaniem do środowiska naturalnego. Każde swoje działanie motywujemy przede wszystkim dbaniem o naturę i o zdrowie człowieka.
Na szczęście wszystkie te rzeczy da się połączyć. Oferujemy Państwu nowoczesne, tanie i genialne rozwiązania. Niczym nie trzeba się martwić – wszystkim zajmiemy się od początku do końca. Pozostaje jedynie zadowolony klient i wdzięczność Matki Natury.

Dowiedz się więcej
Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.